Patenty i certyfikatyPotema na świecieCzyszczenie materacyCzyszczenie dywanów wykładzinCzyszczenie tapicerekFilmyZostań przedstawicielem


ALLEGRO
O nas Przedstawiciele Produkty Galeria zdjęćKontakt

Jak było kiedyś?

Przez setki lat używało się worków z sianem. Siano było często wymieniane, a worki były wyprane. Izby do spania były chłodne i dobrze wietrzone. Worki z sianem zostały z czasem zastąpione przez trzyczęściowe materace. Te można było łatwo wytrzepać i wyłożyć na świeżym powietrzu oraz w słońcu. W ten sposób uzyskiwało się minimum higieny.

Dzisiaj można kupić materace bardzo dobrej jakości i gwarantujące komfort spania. To jednak jest powodem długiego ich używania, 10-20 lat i dłużej. Ponieważ są ciężkie i duże, zostają w łóżku zakryte i rzadko wietrzone.

Konsekwencja
Jedną trzecią naszego życia mamy bliski kontakt z niehigienicznymi, zakurzonymi materacami, zbiorowiskami roztoczy, bakterii i pleśni. Według badań ponad 95% materaców jest zabrudzonych i zawierają odchody roztoczy. Również materace dla niemowląt.

Kto się budzi z zaczerwienionymi i załzawionymi oczami, swędzącym i cieknącym nosem, kaszlem, ciężkim oddychaniem i wysypką, prawdopodobnie zetknął się z alergenem, który występuje w odchodach roztoczy.

Problemy w materacach

Roztocza
Malusieńkie, kochają wilgoć, ciemność i ciepło. Żywią się naskórkiem, szybko się rozmnażają. Na dwuosobowym materacu może żyć około 2 500 000 roztoczy (a nawet więcej), a te produkują dużą ilość odchodów, które są powodem alergii.

Naskórek
Tracimy około 1,5g naskórka w ciągu nocy (w ciągu jednego roku ponad pół kilograma), który zostaje częściowo w materacu. Tam zaatakowane przez bakterie, powoduje brzydki zapach w sypialni.

Pleśń
Pleśń jest mało widoczna, powstaje przez brak wietrzenia i wilgoć. W związku z tym, że występuje bardzo często, może być powodem alergii.

Kurz
Potocznie nazywany brudem. W jednym materacu występuje ok. 200g kurzu.

Rozwiązanie dla hoteli, mieszkań itd.

POTEMA® CZYSZCZENIE ANTYALERGICZNE

z testem alergicznym bez chemii

Ponieważ materaców nie można wyprać, zostało wynalezione specjalne czyszczenie. Charakteryzuje się ono wysoką częstotliwością drgań i elektrycznie regulowaną siłą ssania do głębokiego czyszczenia, a także naświetlaniem UVC do bez chemicznej dezynfekcji. Bezpieczne dla człowieka, materiału i środowiska, odbywa się na miejscu u klienta. Materac może pozostać w łóżku i może być od razu używany.

Czyszczenie na miejscu

  • Próbne czyszczenie
    ustalenie skali zanieczyszczenia i obciążenia alergicznego.
  • Główne czyszczenie
    czas trwania około 20 minut.
  • Odświeżanie, usuwanie plam, dezynfekcja
    Z POTEMA® Matratzen Clean, bez chemii. Materac znów świeżo pachnie przez dłuższy czas redukuje proces populacji roztocza.
  • Umieszczenie znaku jakości na każdym wyczyszczonym materacu

POTEMA® jest największym światowym specjalistą w dziedzinie higieny materaców.System do czyszczenia materaców (pranie na sucho)

Antybakteryjne z testem antyalergicznym i bakteryjnym bez chemii, na miejscu

Ponieważ materaców nie da się wyprać.
Maszyna do czyszczenia materaców POTEMA® wytwarza wysoko frekwencyjne ultradźwięki. Ultradźwięki powodują odłączenie (separację) brudu od wnętrza materaca. Poprzez specjalnie wytworzoną próżnię brud zostaje odessany. Równocześnie dochodzi przez promieniowanie UVC do likwidacji większości bakterii, wirusów i śladów. Ta bez chemiczna dezynfekcja sprawdza się w dziale medycyny. Ten system czyszczenia nie niszczy materiałów, nadaje się do wszystkich materiałów i nie wytwarza hałasu ani kurzu. Nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Materace mogą pozostać w łóżku. Polecony okres czyszczenia co 6-12 miesięcy.

Wielki problem
Już na samą myśl przechodzą nam ciarki. Materac najbrudniejszy przedmiot w naszym domu, z którym mamy styczność. Miejsce spotkań dla roztocza, bakterii, wirusów itd. Te znajdują w materacu świetne miejsce do rozmnażania i żywienia. Martwy naskórek, kurz pot i niektóre rzeczy o których nie chcemy mówić tam się znajdują. Przed tym nawet najlepsze prześcieradło nas nie może chronić. Te masowo występujące roztocza (do 2 500 000 w jednym materacu) produkują odchody, które doprowadzają do uczuleń. Te odchody, wymieszane z kurzem dostają się do naszych ust, nosa, oczu i na naszą skórę. To jest między innymi powód uczuleń.