Jaka jest procedura czyszczenia materaca?

Proces czyszczenia POTEMA® to najszybszy i najbardziej higieniczny sposób na dokładne czyszczenie materacy.

Certyfikowany specjalista POTEMA® przychodzi do Twojego domu i sprawdza stan materaca. Niewielką część materaca czyści się i przeprowadza się test na odchody roztoczy wywołujące alergie. Po złożeniu zamówienia cały materac jest dokładnie czyszczony specjalnym systemem czyszczącym. Po czyszczeniu powierzchnia materaca jest traktowana sprayem do czyszczenia materacy POTEMA®, który powstrzymuje roztocza przed rozmnażaniem za pomocą naturalnych olejków eterycznych.

Głębokie czyszczenie materacy przez partnera serwisowego POTEMA® odbywa się wygodnie i bez wysiłku dla Ciebie w Twoim domu - szybko, dokładnie, tanio!

czyszczenie materacy
  1. Testowe czyszczenie niewielkiej powierzchni materaca. Wtedy zostaje określony stopień zanieczyszczenia oraz badane są alergeny
  2. Główne czyszczenie całego materaca. Czas trwania ok. 20 minut na czyszczenie obu stron (w przypadku materaca 100x200cm)
  3. Inaktywacja alergenów, odświeżanie oraz spryskanie materaca za pomocą sprayu do czyszczenia materacy POTEMA®
  4. Umieszczenie pieczęci testowej POTEMA® na oczyszczonym materacu
  5. Protokół czyszczenia
  6. Wydanie certyfikatu dla hoteli, szpitali, domów itp.

Materace mogą pozostać w łóżku podczas czyszczenia. Zalecany czas czyszczenia: od 6 do maksymalnie 24 miesięcy

Skuteczność czyszczenia z POTEMA®

Dzięki systemowi czyszczenia materacy POTEMA® roztocza w materacu są rozdrabniane i rozpuszczane przez specyficzne wibracje. Precyzyjna próżnia, dopasowana do materaca, usuwa odchody roztoczy z wnętrza materaca. Podczas czyszczenia bakterie i mikroorganizmy na powierzchni materaca są niszczone przez specjalne energochłonne promieniowanie UV.

Po oczyszczeniu powietrze może ponownie przepływać przez materac.